چه کارهایی باید قبل از عروسی انجام دهید

لیست کارهایی که باید قبل از عروسی انجام دهید

تشریفات فرداد بلاگ نظر خود را با ما در میان بگذارید

لیست کارهایی که باید قبل از عروسی انجام دهید ؟ معمولا تمامی افراد از روزی که تصمیم می‌گیرند مراسم عروسی را برگزار کنند، تا چند ساعت قبل از مراسم عروسی در حال انجام کارهای قبل از عروسی هستند که این موضوع کمی برای آن‌ها استرس‌زا و خسته کننده می‌باشد. جای هیچ نگرانی نیست! شما کافی است کارهای مهمی که برای جشن عروسی باید انجام دهید را با جزئیات بدانید تا بتوانید برای آن‌ها برنامه ریزی کنید. ما در این مطلب شما را راهنمایی می‌کنیم که چه کارهایی باید قبل از عروسی انجام دهید تا مراسم با شکوه و بدون هیچ دردسری داشته باشید؛ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

چه کارهایی باید قبل از عروسی انجام دهید

 

چه کارهایی باید قبل از عروسی انجام دهید؟

در این قسمت یک چک لیست مربوط به کارهای از قبل عروسی برای شما آورده‌ایم تا بتوانید با برنامه ریزی کارهای خود را انجام دهید. به طور کلی عروس و داماد و خانواده‌ی آن‌ها قبل از عروسی هیجان و ذوق دارند که اگر این هیجان کنترل نشود و برای کارهای خود برنامه ریزی درست نکنید، تبدیل به نگرانی و استرس خواهد شد که در این حالت بسیاری از کارهای قبل از عروسی را ناقص انجام خواهید داد و یا این که بعضی از آن‌ها را فراموش خواهید کرد. در قسمت زیر چک لیستی از مهم‌ترین کارهای قبل از عروسی برای کمک به شما آورده شده است.

 

چه کارهایی باید قبل از عروسی انجام دهید

تالار یا باغ خود را رزرو کنید.

اولین قدم برای انجام کارهای قبل از عروسی، انتخاب تالار و یا باغ عروسی می‌باشد که معمولا از ۳ الی ۱۰ ماه قبل از عروسی انجام می‌شود. شما باید حداقل ۶ ماه قبل از مراسم عروسی خود، باغ تالار خود را انتخاب کرده باشید و برای آن روز با باغ تالار هماهنگ کنید. انتخاب غذاها و تمامی نوشیدنی‌ها نیز باید با مدیریت باغ تالار هماهنگ شود تا مراسم طبق سلیقه‌ی شما پیش رود. تشریفات فرداد بهترین باغ تالارها را برای مراسم عروسی شما آماده می‌کند تا بتوانید از مراسم خود لذت ببرید.

تمامی خریدها را به پایان برسانید.

سعی کنید چند روز قبل از عروسی تمامی خریدهای مربوط به عروسی و بعد عروسی را تمام کرده باشید. برای مثال خرید لباس عروس و داماد باید چندین روز زودتر از مراسم عروسی انجام گیرد. علاوه بر آن خانه و تمامی وسایل خانه‌ی عروس و داماد باید قبل از مراسم عروسی خریداری و آماده شده باشند تا عروس و داماد هیچ گونه استرس و نگرانی در رابطه با این موضوع نداشته باشند و در مراسم عروسی خود بدون هیچ دغدغه و استرسی حاضر شوند و جشن بگیرند. برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم یه چک لیست تهیه کنید و اسم تمامی وسایل مورد نیاز را بنویسید و هر وسیله‌ای را که خریداری کردید، در آن تیک بزنید. برای یخچال، لباس شویی، ظرف ناهار خوری، قاشق و چنگال، حوله، تخت، لوازم حمام و غیره باید در این چک لیست آورده شوند و تا وسیله‌ای از قلم نیوفتد و از استرس شما کم شود.

 

چه کارهایی باید قبل از عروسی انجام دهید

 

عروس و داماد لباس خود را پرو کنند.

چند روز قبل از عروسی، باید لباس عروس و داماد پرو شود تا مطمئن شوند هیچ مشکلی در لباس آن‌ها وجود ندارد و کاملا اندازه‌ی آن‌ها می‌باشد. فقط یک لحظه فکر کنید که روز عروسی لباس خود را می‌پوشید و می‌بینید لباس برای شما تنگ و یا گشاد است! احتمالا استرسی که به شما وارد می‌شود وصف ناپذیر است و ممکن است دیگر نتوانید لباس عروس تهیه کنید؛ بنابراین پرو لباس را جدی بگیرید. در نظر داشته باشید که بهتر است لباس عروس و داماد خیلی سخت و اذیت کننده نباشد. در روز عروسی، عروس و داماد از صبح زود درگیر کارهای آرایشگاه، فیلمبرداری و عکس‌برداری غیره خواهند بود و این لباس از صبح زود تا آخر شب به تن آن‌ها است؛ پس بهتر است از لباس آن‌ها تا حد ممکن راحت باشد تا در بهترین روز زندگی خود احساس خوب و شادی داشته باشند و اذیت نشوند.

اکسسوری‌های عروس و داماد را آماده نمایید.

یکی از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز در روز عروسی، اکسسوری‌ها می‌باشند و این لوازم باید روزها قبل عروسی انتخاب و خریداری شوند. این اکسسوری‌های شامل گردنبند، گوشواره، دستبند عروس، دستبند داماد، ساعت عروس و داماد، حلقه‌های عروس و داماد، کراوات داماد، تور عروس، تاج عروس و غیره می‌شود که همگی این موارد جزو اکسسوری‌های ضروری می‌باشند؛ به خصوص انتخاب حلقه عروس و داماد معمولا زمان بر و سخت‌تر می‌باشد که باید آن را از قبل تهیه کرد تا در روز عروسی هیچ استرسی و نگرانی بابت اکسسوری‌ها وجود نداشته باشد.

 

 

آرایشگاه و آرایشگر خود را انتخاب کنید.

عروس باید آرایشگاه و آرایشگر خود را از قبل انتخاب کند و روز عروسی را با آن‌ها هماهنگ کند تا در روز عروسی سر ساعت مشخص در آرایشگاه حاضر شود تا به موقع نیز بتواند آرایشگاه را ترک کرده و سر موقع خود را به مراسم عروسی برساند. عروس باید آرایشگری را انتخاب کند که بتواند متناسب با سلیقه‌ی عروس او را آرایش کند و نمونه کارهای او را از قبل دیده باشد. به همین منظور عروس باید نمونه‌ای از آرایش مورد پسند خود را از قبل به آرایشگر نشان دهد و اگر آرایشگر تایید داد با او هماهنگ شود.

تصور کنید که عروس هیچ نظری راجع به آرایش خود ندهد و در روز عروسی بعد از این که به طور کامل آرایش شد، به این نتیجه رسد که آرایش خود را دوست ندارد و از این موضوع عصبانی است! در حالت هیچ کاری از دست کسی بر نمی‌آید و عروس مجبور می‌شود با همان آرایش در مراسم خود حضور پیدا کند. این موضوع در مورد مدل مو نیز حائز اهمیت است و شما باید مدل مویی را که دوست دارید از قبل به آرایشگر خود نشان داده باشید و با او هماهنگ شوید. نوع تاج و تور لباس عروسی شما بسیار در مدل موی شما تاثیرگذار هستند و باید مدل مویی را انتخاب کنید که اکسسوری‌های شما را زیباتر نشان دهد.

به سلامتی خود توجه داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از مراسم عروسی باید به آن‌ها توجه کنید، سلامتی عروس و داماد می‌باشد. همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم، روز عروسی بهترین روز زندگی عروس و داماد می‌باشد و آن‌ها باید در این روز از همه خوشحال‌تر و با انرژی‌تر باشند. حال اگر در این روز آن‌ها مریض شده باشند و یا سرما خورده باشند، مراسم عروسی برای آن‌ها آزاردهنده خواهد شد. پس حداقل از یک ماه قبل عروسی باید حسابی به خود برسید و کارهای پر خطر و آسیب زننده انجام ندهید. از انواع ویتامین‌ها و مکمل‌ها زیر نظر پزشک استفاده کنید و غذاهای مقوی بخورید تا در روز عروسی کاملا سالم و پرنشاط شوید. تصور کنید که برای مثال دست عروس در روز عروسی گچ گرفته باشد! تمامی عکس‌ها و فیلم‌های او با دست گچ گرفته خواهد بود و در روز عروسی نمی‌تواند راحت باشد و برقصد.

به پوست و اندام خود برسید.

علاوه بر سلامت بدن، عروس و داماد هر دو باید به سلامت پوست خود نیز توجه کنند و به فکر تناسب اندام باشند. پوست عروس و داماد باید سالم باشد و روی آن هیچ مشکلی مانند جوش، لک، التهاب و غیره وجود نداشته باشد که در این حالت عکس‌های عروس و داماد نیز بسیار زیباتر خواهند شد. اگر می‌خواهید جزو عروس و دامادهای خوشتیپ و خوش استایل باشید و نظر تمامی مهمانان را به خود جلب کنید، باید از چندین ماه قبل عروسی خود را به وزن ایده آل برسانید و به باشگاه روید. حفظ تناسب اندام تا روز قبل عروسی بسیار حیاتی و ضروری می‌باشد؛ برای مثال فکر کنید شما لباس خود را انتخاب کردید اما یک هفته قبل عروسی چاق می‌شوید و لباس شما تنگ می‌شود! پس به صورت مداوم حواستان با وزن و اندامتان باشد.

کارت‌های عروسی آماده و پخش شوند.

بسیاری از افراد برای دعوت مهمانان از کارت عروسی استفاده می‌کنند. به این صورت که نام مهمان روی کارت نوشته می‌شود و از او دعوت می‌شود که به مراسم عروسی بیاید. کارت‌ها باید حداقل از ۲ هفته قبل بین مهمانان پخش شود و به دست آن‌ها برسد تا مهمانان بتوانند برای آن روز برنامه ریزی کنند و به مراسم عروسی بیایند. قبل از تهیه کارت باید مشخص کنید که مهمانان شما چند نفر هستند و می‌خواهید چه کسانی را دعوت کنید. این مورد را لیست می‌کنید و بر اساس تعدادی که مشخص کردید، کارت عروسی خود را به همان تعداد سفارش می‌دهید و بعد از آن نام هر مهمان را روی کارت می‌نویسید و به دست او می‌رسانید. انتخاب کارت عروسی کاملا بستگی به سلیقه‌ی شما دارد.

 

 

 

کلام آخر در رابطه با لیست کارهایی که باید قبل از عروسی انجام دهید

در این مطلب راجع به کارهای قبل از عروسی صحبت کردیم و به شما چند نمونه از مهم‌ترین کارها را گفتیم تا حواستان به آن‌ها باشد. این موارد برای این گفته شدند تا در روز عروسی تمامی کارها سر ساعت مشخص انجام شوند و مشکلی برای عروس و داماد به وجود نیاید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *