اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها

عروسی به سبک بوهو چیست؟

حسین فراهانی بلاگ نظر خود را با ما در میان بگذارید

در چند سال اخیر بسیاری از جوانان علاقه مند شده اند که مراسم های ازدواج خود را به شکل های مختلفی اجرا کنند. به عنوان مثال استفاده از سبک های مختلفی مانند سبک عروسی روستیک و یا بوهو که از پرطرفدارترین سبک هاست. این دو سبک به یکدیگر شباهت زیادی دارند و فقط در برخی از جزئیات با یکدیگر متفاوتند. برای انتخاب سبک عروسی ابتدا در مورد آنها حسابی تحقیق کنید و سپس یکی از آنها را انتخاب کنید.

 

 معرفی سبک بوهو

جشن ازدواج بوهو

استایل بوهو از مردم کوچ نشین بوهو یا بوهمیا گرفته شده است که در غرب کشور جمهوری چک ساکن هستند. سبک بوهو برای اروپایی ها سبک خاص و متفاوت است که بیشتر به هنر، ادبیات و موسیقی علاقه مند میباشند. استایل بوهو استایلی راحت که تمامی المان های آن از طبیعت الهام گرفته شده است و همین سادگی مورد توجه بسیاری قرار گرفته و موجب زیباتر شدن جشن عروسی میشود.

 

دیزاین عروسی به سبک بوهو

در دیزاین مراسم عروسی به سبک بوهو معمولا از المان هایی که در عین حال طبیعی بوده و زیبایی خاصی دارند مانند چوب، گل های طبیعی، فانوس، ریسه های نور، شمع و … به کار برده میشود. به عنوان مثال از چوب می توان در ورودی جایگاه عروس و داماد همراه با گل های طبیعی یا وحشی تزئین شده، بهره ببرید.

معمولا روی میز عروس و داماد از فانوس و گل و شمع استفاده میکنند که جذابیت خاصی به این مراسم میدهد. برای طراحی دیزاین میز مهمان ها در سبک بوهو میتوان از گل، شمع یا فانوس نیز استفاده کرد که بسیار مورد توجه مهمان ها قرار خواهد گرفت.

دیزاین عروسی به سبک بوهو

برای دیزاین و طراحی زیباتر مراسم عروسی نیز میتوان از المان های دیگری مانند طناب های کنفی، بطری های شیشه ای، پارچه های حریر و گل های وحشی استفاده کرد که نشان دهنده سبک بوهو هستند. البته این نکته را به یاد داشته باشید که نباید از هر رنگی استفاده کرد و سعی کنید از رنگ های ملایم بهره مند شوید زیرا این رنگ ها با طبیعت هماهنگی بیشتری دارند. به عنوان مثال استفاده از رنگ های صورتی کم رنگ، بژ و شیری در کنار رنگ های آبی، خردلی ، قرمز و …

 

لباس عروس سبک بوهو

لباس عروس سبک بوهو

برخلاف سبک های عروسی امروزی که پر زرق و برق هستند، سبک بوهو استایلی ساده و در عین حال زیبا دارد و بهترین گزینه برای خانم هایی است که سادگی و طبیعی بودن را در نظر دارند. با توجه به اینکه این استایل از طبیعی و ساده بودن الهام گرفته، لباس عروس نیز میبایست ساده باشد. لباس عروس بوهو دارای سبک ساده و بلند به همراه آستین های بلند یا سه ربع که جنس تور، ابریشم و مانند آن است. به هیچ وجه لباس عروس پف دار و پرنسسی مناسب این سبک نمیباشد.

 

نکاتی راجع به لباس عروس سبک بوهو

خانم هایی که سبک عروسی ساده را می پسندند معمولا از طرفداران سبک عروسی بوهو هستند. اما برخی این سبک را دور را دور دیده و با آن کمی آشنا هستند.

همانطور که این سبک عروسی دارای استایل های خاصی است، لباس عروس این سبک نیز مانند دیگر لباس عروس ها نمی باشد و باید نکاتی در آن رعایت شود:

  • احساس راحتی

یکی از مشخصه های اصلی این سبک، احساس راحتی کردن در آن است. این احساس راحتی باید در همه قسمت های لباس عروس مانند یقه، آستین ها، کفش و نوع پارچه رعایت شود.

  • لباس عروس با رنگ های طبیعی و ملایم

لباس های عروس با سبک بوهو معمولا به رنگ های ملایم دیده میشوند و انتخاب رنگ در این سبک از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولا رنگ هایی که با طبیعت همخوانی دارد مانند رنگ بژ یا شیری انتخاب خوبی است و بیشتر توصیه میشد.

  • متریال نوع پارچه انتخاب شده برای لباس عروس

پارچه هایی که جنس ضخیم و آژدار هستند اصلا در سبک بوهو استفاده نمی شود و پارچه هایی از متریال حریر، تورهای سبک و ابریشم که پر طرفدار تر هم هستند در این سبک خود را نشان میدهد.

  • لباس عروس دارای دامن لَخت و ریزان

به دلیلی اینکه  عروس در این نوع سبک باید احساس راحتی داشته باشد، دامن لباس عروس فرم راحت و رها شده ای دارد که حس راحتی و زیبایی خاصی را به عروس انتقال میدهد.

  • پشت لباس باز

معمولا لباس عروس های سبک بوهو، پشتی باز دارند که از یقه هفت، یقه گرد و یقه هایی که جذابیت و ظرافت بیشتری دارند استفاده میشود.

  • آستین های بلند یا سه ربع

در سبک بوهو لباس عروس آستین های بلندی دارد که از جنس حریر یا تور بوده و با اینکه شفافیت خاصی دارد، کدر نیز میباشد و حس زیبایی و ظرافت ویژه ای به لباس عروس میبخشد.

 

کفش عروس به سبک بوهو

کفش عروس به سبک بوهو

 

اغلب در این سبک از صندل هایی که با سنگ و نگین های زیبایی تزئین شده هستند و عروس در آن احساس راحتی میکند استفاده میشود.

 

مدل موی در استایل عروسی بوهو

اگر اخیرا در بیشتر جشن های عروسی که شرکت کرده اید، شاهد شینیون باز و آزاد موی عروس بوده اید، بدانید این نوع مدل مو مختص سبک بوهو است. در این استایل، مو به شکل باز رها شده و تاجی که از گل تهیه شده است روی سر عروس قرار میگیرد. در صورتیکه عروس علاقه ای به موی باز ندارد میتواند مدل بسته را به شکل شل شینیون کرده و تاجی از گل های طبیعی روی سرش قرار دهد.

 

آرایش عروس به سبک بوهو

آرایش عروس به سبک بوهو

عروس در سبک بوهو باید به شکل خیلی ساده ای به آرایش صورت خود بپردازد. آرایش های غلیظ در این سبک مناسب نمیباشند.

 

دسته گل به سبک بوهو

دسته گل به سبک بوهو

بهترین انتخاب برای دسته گل در استایل بوهو، گل های وحشی است. در استایل های عروسی امروزی از دسته گل رز استفاده میشود که باید گفت در استایل بوهو نمیتوان از این نوع گل استفاده کرد. دسته گل بوهو دارای نظم به خصوصی نیست و می توانید گل های وحشی را با هر اندازه و  دیزاینی که خواستید در دسته گل جای دهید. اما گل هایی که قرار است روی سر عروس انداخته شود را از قبل با وی هماهنگ کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *