دیزاین مراسم عروسی

چند نکته مهم و اساسی 🔷 برای دیزاین مراسم عروسی

حسین فراهانی بلاگ نظر خود را با ما در میان بگذارید

چند نکته مهم و اساسی برای دیزاین مراسم عروسی

برگزاری مراسم عروسی یک از دغدغه های جوانانی است که قصد ازدواج دارند. چیزی که بیشتر در مراسم عروسی به یاد ماندنی خواهد بود، دیزاین مراسم عروسی است که برای انجام آن باید به اندازه کافی خلاقیت داشته باشید تا بتوانید مراسمی خاص و تک داشته باشید.

 

دیزاین مراسم عروسی را چطور انجام دهیم؟

اگر میخواهید با داشتن یک مراسم عروسی خاص مهمان هایتان را خوشحال و راضی نگه دارید و به صورتی که حتی تا مدت ها از مراسم شما تعریف و تمجید کنند، نکاتی که در ادامه گفته شده را رعایت کنید و در انجام آن کوشا باشید.

جایگاه ورودی عروس و داماد

طراحی مراسم عروسی

 

یکی از قسمت های مهم در مراسم ازدواج طراحی جایگاه عروس و داماد است. با توجه به اینکه این قسمت بیشتر از هر جای دیگری در چشم مهمان ها مهم است نباید طراحی آن به هیچ وجه نادیده گرفته شود.

 

طراحی سالن عروسی با استفاده از طبیعت

اگر میخواهید مراسم رویایی و زیبا داشته باشید، برای طراحی مراسم از آیتم های طبیعی استفاده کنید. برای ایجاد تم مدنظر خود به یاد داشته باشید که گل ها هم میتوانند با آنها ترکیب خوبی داشته باشند. شما میتوانید هم از گلهای ارزان و هم از گلهای گران قیمت در سالن مراسم استفاده کنید. به عنوان مثال قرار گرفتن گل های طبیعی به شکل قوسی در ورودی سالن عروسی باعث جذاب و شکیل شدن سالن میشود. از ایده های متفاوتی می توانید الهام بگیرید. استفاده از درختان و قرار دادن چراغ های کوچک درون آنها ایده ی بی نظیری است و همینطور آویزان  کردن دسته گل های کوچک نمونه ایده جذاب دیگریست.

دیزاین مراسم عروسی کاری است که نباید به تنهایی انجام شود و ایده های متفاوت میتواند موجب زیبایی هرچه تمام تر سالن عروسی شود. ممکن برخی ایده ها هزینه بر باشند ولی بتواند به خاص و یونیک بودن مراسم بیافزاید.

 

تزیین سقف سالن پذیرایی

تزیین سقف تالار برای دیزاین جشن ازدواج

با تزئین سقف محل برگزاری عروسی میتوانید به جشنتون جلوه زیبا و شیکی دهید و مهمان را به شگفت بیاورید. روبان های فانتزی و براق می توانند گزینه ی خوبی برای طراحی سقف باشد. برای افزایش شور و اشتیاق بیشتر به مراسم هم میتوانید بالن های رنگارنگ و جذاب را از سقف آویزان کنید. اگر مراسم شما در فضای باز برگزار میشود فانوس های چینی گزینه عالی به شمار می آید.

برای هماهنگی بیشتر بین آیتم های موجود در مراسم میتوانید رنگ های آنها را با یکدیگر تطبیق دهید. همچنین برای ایجاد روشنایی مراسم از چراغ های کوچک نصب شده روی دیوار بهره ببرید.

 

کیک عروسی

کیک عروسی در طراحی و چیدمان مراسم عروسی مهم است

یکی از آیتم هایی که در دیزاین مراسم عروسی مهم است و میتواند تاثیر فوق العاده ای در آن داشته باشد کیک عروسی است. میز کیک را باید با نهایت دقت طراحی کنید. سعی کنید رنگ هایی که با تم همخوانی دارد در کیک عروسی نیز استفاده شود. روی میز کیک عروسی نیز می توانید از چراغ های کوچک به همراه گل های کوچک برای طراحی استفاده کنید.

تا جایی که امکان دارد میز را خلوت نگه داشته و وسایل دیگر روی آن قرار نگیرد. از تزئینات مصنوعی اصلا استفاده نکنید که جلوه خوبی به دیزاین نخواهد داد. گل های طبیعی، شمع، آینه و نورپردازی های مختلف می تواند به زیبایی آن اضافه کند.

ایده استفاده از کیک های کوچک به جای یک کیک بزرگ هم میتواند به  جذاب و فانتزی بودن میز کیک عروسی بیافزاید.

 

میز مهمان ها

میز میهمانان عنصری مهم در طراحی جشن عروسی

 

گل های مینیاتوری یکی از گل هایی هستند که برای طراحی و دیزاین میز های مراسم عروسی استفاده می شوند. در طراحی میز مهمان ها میتوانید با قرار دادن شمع ها در شمعدان ها در کنار گلهای طبیعی باعث جذابیت آن شوید. در دیزاین مراسم، گلبرگ ها را فراموش نکنید که می تواند جلوه رمانتیک و احساساتی به مراسم و یا میزهای پذیرایی بدهد.

 

موسیقی های باب مراسم عروسی

موسیقی در مراسم عروسی جز آیتم هایی است که بسیار مورد توجه قرار میگیرد. ابتدا مطمئن شوید تشریفات عروسی برای این قسمت چه موزیک هایی را آماده کرده است، در صورتی که آهنگ های مورد نظر باب میل شما نبود میتوانید لیست موسیقی های مورد نظر را در اختیار آنها بگذارید.

 

پذیرایی خوب از مهمان ها

نحوه پذیرایی نیز یکی از نکاتی است که میتواند تا مدت ها در ذهن مهمان ها باقی بماند. نحوه برخورد با مهمان ها، سرو کردن میوه و به موقع شارژ کردن آنها نیز برای مهمان ها بسیار مهم است. استفاده از مهماندارهای مجرب و منظم نیز باید مورد توجه قرار گیرد. بنابراین سعی کنید این نکات را به تشریفات ذکر کنید.

 

دیزاین مراسم عروسی در کنار شام خوب

از آخرین و مهم ترین بخش های مراسم عروسی، شام عروسی است که در صورت راضی بودن مهما ها از شام به کیفیت مراسم عروسی اضافه میکند. در بین افراد فامیل، مسن تر ها به شام عروسی اهمیت ویژه ای میدهند و افراد جوان تر به دیزاین، دکوراسیون و آهنگ های دی جی.

 

چند نکته در ادامه آمده که موجب به یاد ماندنی تر شدن مراسم عروسی میشوند:

به موقع سرو کردن شام عروسی

قبل از انتخاب تشریفات عروسی از خبره و موفق بودن آنها اطمینان پیدا کنید. برای اطمینان از تعداد غذاها می توانید فردی به عنوان ناظر به گروه تشریفات معرفی کنید. نکته دیگر، گروه تشریفاتی باید به اندازه کافی ظرف یکبار مصرف در اختیار داشته باشد تا مازاد غذا رو به شما تحویل دهد ، زیرا برخی از مهمان ها نمی توانند کل غذا را میل کنند.

 

ساده بودن همیشه جواب میدهد

بریایی برگزاری مراسم عروسی همیشه الزام نیست که یک سالن تجملاتی را برای خود برگزینید. ساده بودن و در عین حال زیبا بودن نیز میتواند جذاب تر از برخی از مراسمات مجلل باشد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *