برگزار کننده مراسم عروسی

مدیر و برنامه ریز عروسی کیست و چه نقشی دارد؟

تشریفات فرداد بلاگ نظر خود را با ما در میان بگذارید

مدیریت و برگزاری جشن عروسی تمام و کمال همیشه از خواسته های اصلی عروس و داماد است. چون این اتفاق شیرین برای همیشه در ذهن شما و میهمانان شما ثبت خواهد شد بهتر است که برگزاری و مدیریت عروسی به بهترین نحو ممکن انجام شود. از جمله برگزار کنندگانی که در مراسم عروسی نقش های بسیار مهمی دارند میتوان به برنامه ریز مراسم عروسی، طراح مراسم عروسی و هماهنگ کننده اشاره کرد. در ادامه با ما باشید تا در مورد وظایف هر یک اطلاعات کافی کسب کنید.

برنامه‌ریز عروسی کیست و دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

مراسم عروسی یکی از خاطرات شیرین و لذت بخشی است که برای همه خاطره انگیز خواهد ماند. این مراسم زمانی می تواند به بهترین شکل خود اجرا شود که توسط یک برنامه ریز عروسی حرفه ای مدیریت شود. برنامه ریزان مراسم عروسی تقریبا همه کارها را از تدارکات گرفته تا مذاکره با مدیران تالارها و فروشندگان دیگر و در کل برای اجرای آنچه که در نظر شماست، بر عهده دارند. این کار از جمله مهارت هایی است که بسیاری می‌توانند به راحتی آن را یاد بگیرند، اما تنها برنامه ریزان باتجربه همراه با اعتبارنامه مربوطه، می توانند کامل ترین اجرا را در برگزاری جشن عروسی، به عروس و داماد ارائه دهند.

وظایف برنامه ریز در مدیریت مراسم عروسی چیست؟

برنامه ریز عروسی چه وظایفی دارد؟

 • آغاز فعالیت ها در حدود ۸۰ تا ۲۵۰ ساعت قبل از مراسم عروسی
 • ارجاع فروشنده و مذاکره درباره قراردادها، برنامه‌ها و تمام جلسات مربوط به خرید
 • ایجاد برنامه‌های زمانی و ایجاد برنامه های اساسی و پایه
 • کمک به تعیین بودجه و مدیریت عروسی
 • بازدید از غذاهایی که سرو میشود
 • مدیریت حمل و نقل عروس و داماد و میهمانان
 • اداره کردن تمریناتی که عروس و داماد باید قبل از مراسم آن ها را انجام دهند مانند استقبال از میهمانان و خوش آمدگویی، رقصیدن و …

یک برنامه ریز عروسی استخدام کنید اگر …

 • بودجه آن را دارید
 • می خواهید میزان استرس ناشی از برگزاری مراسم خود را به حداقل برسانید
 • اگر اصلا وقت اداره کردن مراسم عروسی را ندارید و این کار برای شما طاقت فرساست
 • نمی دانید از کجا باید این هماهنگی ها را شروع کنید
 • بازه زمانی بسیار کوتاهی برای برنامه‌ریزی دارید
 • می خواهید مراسم عروسی در فضایی خاص تر و رویایی تر نسبت به بقیه برگزار شود

طراح مراسم عروسی چه نقشی دارد؟

وظیفه طراح مراسم عروسی، دادن مشاوره در مورد دیزاین همه چیزاز جمله طراحی  کف تالار، چیدمان مبلمان، میزان روشنایی سالن و تالارها، نوع دسته گل عروس و لباس های مراسم می باشد.

مشاور مراسم عروسی کیست؟ فرق آن با برنامه ریز عروسی چیست؟

وظایف طراح مراسم عروسی چیست؟

۱. تا ۴۰ ساعت قبل از مراسم در اختیار شما باشد

۲. مفهوم طراحی عروسی را ایجاد ‌کند

۳. دستورالعمل‌های رنگ‌آمیزی را در اختیار شما بگذارد

۴. بودجه دکوراسیون و خریدهای لازم (نورپرداری و …) را تنظیم کند

۵. ایجاد اطمینان خاطر از این که لوازم و تجهیزات ویژه در مراسم وجود داشته باشد

۶. از محل برگزاری مراسم عروسی بازدید کند و توانایی تجسم یک مراسم با دیزاین و رنگ های شیک و شاد را داشته باشد. همچنین مشکلات بالقوه مراسم را شناسایی کند.

۷. یک برنامه ریزی مراسم با جزئیات کامل ایجاد ‌کند

۸. بتواند طراحی را طوری انجام دهد که همه عناصر دکوراسیون در محل عروسی قرارداشته باشند

یک طراح عروسی استخدام کنید اگر …

 • دکوراسیون مهم‌ترین عامل در مراسم عروسی شماست
 • به مهارت‌های سازمانی و تدارکاتی خود اعتماد دارید، اما مهارت‌های خلاقانه شما به اندازه کافی نیست
 • ایده های زیادی در مورد اجرا و سبک عروسی در ذهن دارید که نمی‌توانید آن ها را اجرایی کنید

هماهنگ‌کننده مراسم عروسی چه کار می‌کند؟

طراحی مراسم عروسی - تشریفات مجالس فرداد

یک هماهنگ‌کننده عروسی از لحاظ لجستیکی متمرکز است، اما در بازه زمانی کوتاه‌تری نسبت به برنامه‌ریز در دسترس است. هماهنگ کننده معمولا به شما کمک می‌کنند یک ماه قبل از برگزاری جشن عروسی آماده شوید و بتوانید در روز عروسی به کارهایی که برنامه ریزی شده عمل کنید. در واقع او قراردادهای خرید را تایید کرده و یک برنامه روزانه ایجاد خواهد کرد.

هماهنگ کننده همچنین این اطمینان را حاصل خواهد کرد که مواردی مانند نظم در پرداخت‌ها و شمار مهمان ها درست هستند یا خیر. اما وی در مراحل برنامه‌ریزی یا پیگیری بودجه شما دخیل نخواهد بود.

به گفته یکی از مشتریان:

“استخدام یک هماهنگ‌کننده قبل از برگزاری جشن عروسی، باعث می شود تا هر گونه جزئیات و پیگیری به شکل بی نقصی انجام گیرد، همه چیز نظم و ترتیب داشته باشد، هیچ چیزی فراموش نشود و درنهایت ذهن شما کاملا آزاد خواهد بود که از روز عروسی خود لذت ببرید.”

وظایف هماهنگ‌کننده عروسی چیست؟

 • تقریبا به صورت تمام وقت بتواند در کنار شما باشد
 • چهار تا هشت هفته قبل از مراسم عروسی با شما ملاقات داشته باشد تا به آنچه که تاکنون برنامه‌ریزی کرده‌اید، رسیدگی کند
 • تاییدهای لازم را با تالارها انجام دهد، قراردادهای امضا شده را بررسی کرده و تدارکات را تایید کند
 • ایجاد برنامه‌های زمانی و برنامه‌های پایه مراسم عروسی
 • بررسی نهایی در صورتی که برخی جزئیات نادیده گرفته‌شده باشد
 • مدیریت کارهایی که در طول مراسم عروسی انجام می شود مانند فیلم گرفتن، عکس گرفتن، رقصیدن، زمان پذیرایی و …

یک هماهنگ‌کننده عروسی استخدام کنید اگر …

۱. می‌خواهید نقشی فعال در برنامه‌ریزی ازدواج خود بازی کنید، اما دوست دارید یک برنامه ریز عروسی در کنارتان باشد تا از جرئیات مراسم خبر داشته باشد و بتواند همه چیز را تحت نظر گرفته و به شما اطمینان دهد که چیزی را فراموش نخواهید کرد

۲. می خواهید در مراسم بی‌نهایت سازمان‌یافته و جزییات محور باشید

۳. برای برگزاری مراسم عروسی بودجه لازم را ندارید

در صورت داشتن شرایط بالا می توانید کارها را به عهده برنامه ریز عروسی بسپارید.

چند نکته کلیدی که باید در ذهن داشته باشید

نکات مهم در مورد برگزاری مراسم ازدواج

۱- رزرو مراسم عروسی قبل از تاریخ مورد نظر

چه شما یک برنامه‌ریز عروسی، طراح عروسی یا مشاور عروسی استخدام ‌کنید، بهتر است به محض اینکه تاریخ عروسی خود را تعیین کردید، وی را هم در جریان بگذارید. در غیر این صورت ممکن است او درگیر مراسم دیگری شود. همچنین این تاکتیک می‌تواند به شما کمک کند که نظارت بیشتری روی سرمایه خود داشته باشید.

۲-ارسال دعوت‌ها

اگه علاقه ای ندارید که خود را به زحمت انداخته و کلی وقت صرف فرستادن کارت دعوت به میهمانان خود کنید، بهترین راه این است که از یک برنامه ریز عروسی برای انجام این امور کمک بگیرید. او می تواند این کار را با نهایت دقت به انجام برساند بدون اینکه ذره ای از وقت شما به هدر رود.

۳- هزینه را در نظر بگیرید

هزینه ای را که برای استخدام برنامه ریز عروسی صرف خواهید کرد حتما در نظر بگیرید. برنامه ریزان در اکثر موارد به شما خواهند گفت که برای تولید و طراحی مراسم ازدواج به صورت تمام وقت، بسته به تجربه برنامه‌ریز و سابقه ای که در این کار دارد، چه منطقه‌ای را برای برگزاری مراسم عروسی و چقدر زمان و هزینه برای انجام آن نیاز است.

۴-اگر در برگزاری مراسم عروسی تجربه ندارید حتما یک برنامه ریز عروسی استخدام کنید

شما باید مطمئن شوید که همه چیزدر روز عروسی به آرامی و تمام و کمال پیش میرود و تمام چیزهایی که برنامه‌ریزی کرده‌اید به درستی اجرا می شوند.

اما اگر یک برنامه‌ریز عروسی حرفه‌ای در برنامه شما قرار نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟

اگر چه اغلب هماهنگ کنندگان محل و مسئولان تدارکات برای رسیدگی به تدارکات اولیه و امور ساده مانند قرار دادن کارت‌های همراه روی میزها یا قرار دادن کارت‌های خوش آمد گویی بر روی هر بشقاب تلاش بسیاری می کنند، اما یادتان باشد که  فقط این وظایف بر عهده آن ها نیست بلکه نهایت تلاش آن‌ها خدمت به  کارفرماست، نه فقط نظارت بر این که دی جی آهنگ‌ها را به درستی پخش می کند یا نه…

جویس اسکاردینا از مشاوران اجرای مراسم ازدواج می‌گوید:

“اگر برنامه ریز عروسی ندارید، بهترین گزینه این است که از یک دوست مسئولیت پذیر و قابل‌اعتماد بخواهید که چند کار مهم، مانند مدیریت زمان و یا رسیدگی به فرستادن کارت های دعوت را انجام دهد. البته این را هم باید درک کنید که احتمالا او در انجام این امور حرفه ای نیست، پس انتظار نداشته باشید که همه چیز عالی پیش برود.”

۵-مدیریت وضعیت مالی مراسم عروسی

یک برنامه‌ریز عروسی نه تنها می‌تواند به شما کمک کند تا بودجه خود را مدیریت کنید بلکه می تواند طوری مدیریت کند که  بر بودجه خود نظارت داشته باشید.

۶-همراهان و ساقدوش عروس

برای اینکه بتوانید به درستی تصمیم بگیرید چه افرادی باید در مراسم عروسی شما را همراهی کنند، بهترین راه سپردن این کار به برنامه ریز عروسی می باشد. او بر اساس تجربیاتش می تواند توصیه‌ها و پیشنهادهایی را در اختیار همراهان عروس و داماد قرار دهد.

علاوه بر این، برنامه‌ریز عروسی شما می‌تواند راهنمایی فوق‌العاده در مورد انتخاب لباس عروس و انتخاب اکسسوری های عروس(تاج، کفش و …)  باشد.

۷- برگزاری جلسات فقط با برنامه ریز مراسم عروسی

لباس عروس در برگزاری مرایم عروسی

یک برنامه ریز عروسی خوب همیشه دو قدم از دیگران جلوتر است، بنابراین او تنها کسی است که  وظیفه برنامه‌ریزی مراسم و برگزاری جلسات برگزار شده تا روز عروسی را بر عهده خواهد گرفت.

۸-تنظیم یک سایت برای مراسم عروسی خود

اگر شما هم مانند برخی عروس و دامادها علاقه زیادی دارید عکس ها، ویدیوها و تجربیات خود را در سایت های عروسی به اشتراک بگذارید و تجربیات خود را در مراسم برگزاری جشن عروسی در اختیار دیگران قرار دهید، میتوانید این کار به برنامه ریز عروسی بسپارید و ببینید کارها چقدر عالی پیش می رود.

تشریفات فرداد برنامه ریزانی در اختیار دارد که با داشتن سال ها تجربه، می توانند در برگزاری بهترین جشن عروسی همراه با بهترین خاطرات خوب  با شما همراه باشند. اگر زمان زیادی به برگزاری جشن عروسی تان نمانده و استرس دارید که مراحل آن چطور پیش خواهد رفت، نگران نباشید. کافی است مدیریت مراسم خود را به ما بسپارید.

راستی یادتون نره در اینستاگرام تشریفات فرداد به آدرس tashrifatefardad@  هم ما رو همراهی کنید. اگر سوالی در نحوه برگزاری مراسم عروسی دارید و یا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید حتما با ما در ارتباط باشید. خوشحال میشیم در رسیدن به اهداف رویایی تان به شما کمک کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *