انواع آرایش صورت در کشورهای مختلف

انواع آرایش صورت در کشورهای مختلف

حسین فراهانی بلاگ نظر خود را با ما در میان بگذارید

انواع آرایش عروس

آرایش صورت یکی از روش های زیبا سازی موقت صورت است که در بسیاری از کشورها استفاده میشود . مقدار آرایش به کار برده شده در کشورهای مختلف، متفاوت است. به طور مثال در کشورهای غربی از آرایش ملایم در جشن های مختلف حتی جشن ازدواج خود استفاده میکنند در حالی که در کشورهای آسیای مرکزی مقدار حجم استفاده شده بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در این قسمت انواع آرایش صورت را به شما ارائه خواهیم داد که ممکن است برخی از آنها مورد پسند شما باشد و بخواهید در برخی مراسم ها و حتی مراسم ازدواج خود بهره ببرید.

آرایش طبیعی مناسب روزهای عادی

آرایش صورت عروس

این نوع آرایش صورت دخترانه، سبکی است که فقط رنگ چهره صورت را تغییر میدهد. برای خانم هایی که میخواهند رنگ چهره ای روشن تر و یا تیره تر داشته باشند مورد استقبال واقع میشود. در این آرایش شکل کلی صورت تغییر نمیکند و ممکن است تغییرات جزئی درقسمت های لب و چشم انجام شود. این نوع آرایش معمولا برای روز های عادی مورد استفاده قرار میگیرد نه برای جشن ها و امثال آن.

آرایش شب مخصوص مهمانی ها

آرایش شب یکی از مدل های آرایش صورت

آرایش شب معمولا برای جشن های خاصی مانند عروسی، تولد و … به کار میرود. با توجه به اینکه هر شخصی در چنین جشن هایی میخواهد زیباتر به نظر برسد، این سبک آرایش، بهترین نوع آرایش میباشد.

آرایش عروس یکی از انواع آرایش صورت

جدیدترین مدل آرایش صورت

این آرایش یکی از زیباترین آرایش ها میباشد و مخصوص خانم هایی است که میخواهند در جشن عروسی شان زیباترین به نظر آیند. برخی از عروس ها ترجیح میدهند آرایش صورت ملایم داشته و زیبایی صورت خود را حفظ کنند و برخی میخواهند برای جلب توجه کردن و از همه زیباتر به نظر رسیدن، از آرایش غلیظ تر و سنگین تری استفاده میکنند.

آرایش ضد پیری

خانم هایی که پا به سن میگذارند و شاهد چروک های ریزی در صورت خود هستند، مایل هستند در صورت خود تغییراتی را با آرایش های ضد پیری ایجاد کنند. به طور مثال خط های خنده و برخی چروک ها را با کرم های ضد چروک بپوشانند و یا حتی از مواد آرایشی ضد پیری استفاد هستند.

آرایش دائمی یا همان تاتو

آرایش دائم از جمله آرایش هایی است که به صورت دائم تا چند سال روی صورت باقی میماند و بعد از گذشت چند سال کم کم از بین میروند که به آن تاتو می گویند.  این نوع آرایش ها از انواع مواد گیاهی، معدنی و شیمیایی استفاده میشود.

 

انواع آرایش از لحاظ منطقه جغرافیایی

غلظت آرایش در سبک های عربی

آرایش صورت به سبک عربی

چیزی که در سبک آرایش عربی به چشم میخورد استفاده از رنگ های گرم با غلظت بالاست. این آرایش معمولا حجم بالایی داشته و چهره فرد شدیدا تغییر خواهد کرد.  غلظت این نوع آرایش در مقایسه با دیگر سبک ها بسیار متفاوت است. توجه این آرایش فقط روی یک عضو صورت نیست بلکه روی هر عضوی از صورت بسیار کار میشود. رنگ های استفاده شده معمولا براق بوده  و در هر دو ناحیه چشم و لب به کار برده میشود. در این روش برجسته سازی صورت و لب بسیار به چشم می آید. سایه های استفاده شده در آن نیز رنگ های روشنی دارند.

متعادل سازی صورت در آرایش سبک هالیوودی

آرایش صورت ۲۰۲۰

سبک هالیوودی بیشتر تمرکز روی متعادل سازی صورت به صورت نامحسوس دارد. در صورت امکان از فونداسیون استفاده نمیشود. سبک هالیوودی از رنگ های ملایم و روشن نزدیک به پوست بهره میبرد به طوری که چهره طبیعی فرد پوشانده و تغییر نکند. سبک آرایش غربی معمولا آرایش لب و چشم در تضاد یکیدیگر هستند. یعنی سعی میشود روی چشم ها بیشتر کار شود و لب، رنگ کاملا ملایمی داشته باشد.

خط چشم پهن در آرایش سبک لبنانی

آرایش صورت لبنانی

در این نوع سبک برای زیرسازی صورت از کرم هایی که قدرت بالایی را در این خصوص دارند استفاده میکنند. از رنگ های تیره مانند مشکی، قهوه ای تیره و سورمه ای برای سایه در نواحی سه پلک فید میشود. در بالا و پایین پلک چشم از خط چشم های تیره و پهن استفاده میشود و حتی لثه چشم نیز باید با کمک مدادهای کاملا مشکی چرب پر شود. از سایه های تیره رنگ مانند قرمز تیره، بنفش تیره برای هماهنگی با لباس به کار برده میشود. رژ لب و رژ گونه هم با توجه با رنگ سایه، انتخاب میشود. در این نوع سبک آرایش از مژه مصنوعی کاملا پرپشت استفاده میشود که توجه فقط روی چشم ها باشد.

سبک آرایش ژاپنی و انواع رنگ پوست در این نوع آرایش

آرایش صورت ژاپنی

در سبک آرایش ژاپنی برای زیر سازی پوست از رنگ های روشن بهره برده میشود که با رنگ پوست صورت همخوانی داشته باشد و هیچ وقت از رنگ تیره استفاده نمیشود. برای آرایش چشم از سایه های تیره مانند دودی و مانند آن در نواحی سه پلک فید میشود. مژه های مصنوعی مناسب برای این سبک مژه مصنوعی کم پشت با گوشه های خارجی بلند است. در این نوع سبک از رژگونه بسیار ملایم استفاده میشود به طوری که به چشم نمی اید و در قسمت لب نیز از رژلب رنگ شاد استفاده میشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *