weddingdress1

?چگونه لباس عروس مناسبی انتخاب کنیم؟

حسین فراهانی بلاگ نظر خود را با ما در میان بگذارید

وقتی صحبت از مراسم عروسی میشود اولین چیزی که جلب توجه میکند لباس عروس است. برای دختران پوشیدن لباس عروس یکی از بزرگترین آرزوهاست و از این رو مسئله انتخاب لباس عروس مناسب و شکیل بسیار حائز اهمیت است.

لباس عروس لباسی است که عروس در طول مراسم جشن به تن دارد. رنگ، استایل، مدل و از همه مهمتر تشریفاتی بودن آن میتواند به منطقه ویا فرهنگ عروسی های خاص بستگی داشته باشد. همچنین در انتخاب لباس عروس آب و هوا و فصل مراسم، عقاید و آداب و رسوم هر منطقه، رنگ پوست و نوع آرایش عروس تاثیرگزار  است.

لباس عروس

 

در فرهنگهای غربی اغلب عروس ها یک لباس بلند سفید را انتخاب میکنند که در عین سادگی شبیه لباسهای افراد مشهور مثل ملکه ویکتوریا در قرن ۱۹ میلادی باشد. در فرهنگهای شرقی عروسها معمولا رنگ قرمز را که نماد فرخنده بودن و خاص بودن در مراسم هاست انتخاب میکنند. لباس عروس به شکل امروزی حدود ۱۲۰ سال قدمت دارد و هر ساله مدلها و طرح های جدید و زیباتری به بازار عرضه میگردد.

به طور کلی لباسهای عروس به ۴ دسته ی اصلی مدل ماهی، مدل پفدار، مدل امپایر و مدل راسته تقسیم می شود. در قدیم مدل های پفدار اسکارلتی طرفداران بسیاری داشت ولی امروزه بیشتر از مدل های راسته و لباس های استین دار استفاده می شود. لباس های غربی معمولا سفید هستند اگرچه این لباس سفید شامل سایه هایی از رنگهای زرد آهویی ویا رنگ عاج فیل است و مانند پوست تخم مرغ نازک است.

مد رایج لباس عروس

جدیدترین مدل لباس عروس ۲۰۲۰

حدود ۷۵ درصد از لباسهای عروسی که به بازار عرضه میگردند لباس های بدون یقه و بی استین هستند چون این لباس ها هم مهارت طراح را برای تغییر سایز آسان تر میکند و هم عروس میتواند رقص بی عیب و نقص و زیبایی با آن داشته باشد. در هر صورت لباس بلند آستین دار و یقه دار در سالهای اخیر بیشتر شناخته شده است.

همه دوست دارند که در پوشش لباس عروس باشکوه و رویایی باشند بنابراین سعی میکنند برای انتخاب لباس عروس وقت و هزینه کافی اختصاص دهند. در صورت امکان برای انتخاب لباس عروس یک یا دو نفر را به همراه داشته باشید. گاهی ممکن است لباسی که به تن میکنید با آنچه‌ در ذهن داشته اید متفاوت باشد ولی به این نکته که لباسی که میپوشید باید مناسب اندامتان باشد، بسیار توجه کنید.

معیارهای انتخاب لباس عروس

برای دیدن انواع لباس های عروس میتوانید به سایت های آنلاین لباس عروس سر زده یا مجلات مد و عروس را مشاهده کنید و ببینید بهترین لباس عروس سال چطور بوده و چه ویژگی هایی باعث متمایز شدن آن شده است. همچنین میتوانید یک گالری از لباس های عروس جمع آوری کرده و تک تک آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. در ادامه نکاتی گفته شده که میتواند شما را در انتخاب لباس عروس کمک کند.

راحت بودن در لباس عروس

انتخاب لباس عروس بر اساس فرم بدن

زمانی که بخواهید لباس عروسی را امتحان کنید، احتمالا مشاوران لباس عروس پیشنهادات زیادی به شما میدهند و به شما میگویند:

“برخی عروسان با ایده های خود وارد مزون لباس عروس شده و بعد از امتحان کردن آن به این نتیجه میرسند که آنقدر که باید به آن علاقه ای ندارند و لباسی که با کمک مشاوران لباس عروس بر تن میکنند خیلی جذاب تر به نظر میرسند و آن نوع و مدل لباس عروس هرگز به ذهنشان خطور نکرده بود.”

مناسب بودن سایز لباس عروس

اندازه و سایز لباس عروس با لباس های معمولی متفاوت است و معمولا یک الی دو سایز بزرگ تر از لباس های معمولی است. اگر فکر میکنید سایز آن شما را خیلی بزرگ تر نشان می دهد ، نگران نباشید قطعا شما در این لباس جذاب هستید.

 

 تمرکز کردن روی خرید لباس عروس متناسب با وزن فعلی شما

اگر میخواهید قبل از عروسی وزن خود را کم کنید و فکر میکنید این کار بسیار سخت است، سعی کنید به جای این کار، لباس متناسب با اندام خود را انتخاب کنید تا زیبا تر دیده شوید.

خرید اولیه لباس عروس

بسیاری از لباس‌ها چهار تا هشت ماه زمان میبرند تا آماده شوند و زمانی که آماه میشوند شما هم باید سایز بدن خود را متناسب با لباس عروس هماهنگ کنید و این هم به مقداری زمان نیاز دارد.

در نظر گرفتن بودجه فعلی

قبل از خرید لباس عروس، باید قیمت لباس های عروس را بررسی کرده باشید که از شنیدن آن شوکه نشوید، پس سعی کنید قیمت لباس عروس را با کسانی که قرار است در پرداخت آن شریک باشند( داماد، پدر، مادر) در میان بگذارید.

نوع مراسم عروسی در انتخاب لباس عروس

قبل از اینکه شروع به خرید لباس کنید، تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید یک عروسی ساده داشته باشید یا یک مراسم عروسی مجلل و رمانتیک. همیشه محل و تم عروسی را در ذهن خود در نظر داشته باشید و با توجه به آن لباس عروس مورد نظر را خریداری نمائید. به طور مثال اگر قصد برگزاری عروسی مجللی دارید  و لباس انتخاب شده مدل ساده ای باشد، اینجا به شما میگوییم مدل ساده گزینه خوبی نمی باشد.

لباس عروس مناسب افراد چاق

مدل لباس عروس ۲۰۲۰

اگر اضافه وزن دارید لباسی انتخاب کنید که در آن برشهای عمودی بکار رفته باشد تا استایل شما را باریک تر نشان دهد. همچنین اگر گودی کمر دارید سعی کنید با یک دامن پفدار بزرگ آنرا پوشش دهید.

اگر دوشیزه ای قد کوتاه هستید سعی کنید از لباس های ترک استفاده کنید و یا میتوانید لباس خود را با تاج و تور بلند ست کنید و اگر چاق نیستید توصیه میشود از لباسهای یقه دار و دنباله دار با برش های عمودی استفاده کنید و یا بهتر است در لباس عروس فنر تعبیه کنید.

دنبال مزون بزرگ لباس عروس باشید

مزون بزرگ لباس عروس

قبل از خرید لباس عروس، چون شما احتمالا نمیخواهید وقت خود را در فروشگاه هایی که جدیدترین و به روز ترین لباس ها را ندارد و یا خدمات مشتری درستی ندارد هدر دهید، پس سعی کنید به دنبال فروشگاه های بزرگی بگردید که همیشه در نظرات آنلاین فید بک های خوبی داشته اند و از شهرت کافی برخوردار هستند.

انتخاب مزون لباس عروس مناسب خود

زمان خود را صرف خرید از یک مزون لباس عروس نکنید که سبک، طراحی و یا محدوده قیمتی که در ذهن دارید را در بر ندارد. قبل از اینکه از مزون ها بازدید کنید، سعی کنید ابتدا با آنها تماس تلفنی داشته باشید تا مبنا را در فهرست موجودی خود به دست آورید.

مشاوره با مشاوران لباس عروس

مشاوره با متخصصان لباس عروس

در بیشتر مزون های لباس عروس، لباس‌ها طوری نمایش داده نمی‌شوند که شما بتوانید خود را با آن لباس تصور کنید. در نتیجه شما باید آن ها را به تن کنید تا متوجه شوید آن طور که باید به نظر میرسد یا خیر. برای انجام این کار به یک قرار ملاقات با مشاور لباس عروس نیاز خواهید داشت. بنابراین یک مشاور می‌تواند به شما کمک کند تا لباس عروس مناسب را انتخاب کرده و آن‌ها را امتحان کنید.

انتخاب لباس عروس از مزون های معمولی

اگر هزینه لباس عروس برایتان اهمیت دارد و نمیخواهید بودجه زیادی را به آن اختصاص دهید، پس انتخاب لباس عروس خود را از مزون های معمولی شروع کنید و اگر چیزی که میخواهید را نداشته باشد،  میتوانید به مزون های دیگر مراجعه کنید.

زمان مناسب انتخاب لباس عروس

بهتر است بدانید سالن های لباس عروس آخر هفته ها بسیار شلوغ تر از روز های معمولی است و اگر میخواهید با شخص خاصی بروید و نظر وی برای شما مهم است، سعی کنید یکی از روزهای وسط هفته را در نظر بگیرید.

اختصاص زمان مورد نیاز

برای انتخاب لباس عروسی که میخواهید در شب بزرگ و مخصوص خود، آن را به تن کنید و در مراسم عروسی زیباتر از دیگران باشید، قطعا نباید در خرید آن عجله کنید. سعی کنید در میان کارهایی که برای انجام دارید، برای انتخاب لباس عروس ساعت ها زمان اختصاص دهید و مطمئن باشید به نتیجه ای که میخواهید خواهید رسید.

محدود کردن همراهان شما در انتخاب لباس عروس

شما در مراسم عروسی، افراد زیادی را دارید که با شما نسبت به بقیه صمیمی تر باشند. اما برای انتخاب لباس عروس نمیتوانید همه آنها را همراه خود داشته باشید و حتی تصوراینکه بخواهید لباس عروس خود را همراه با آن جمعیت انتخاب کنید کار بسیار سختی خواهد بود. این گروه را به دو یا سه نفر محدود کنید که عقایدشان اهمیت بیشتری برای شما دارد.

جدیدترین مدل های لباس عروس ۲۰۲۰

لباس عروس Ball gown

لباس عروس Ball gown

لباس عروس Ball gown

اگر یکی از آرزوهای شما همیشه این بود که در مراسم عروسی خود زیباترین فرد باشید، پس این مدل لباس عروس میتواند شما را در  رسیدن به آرزویتان کمک کند. این مدل لباس عروس یکی از زیباترین لباس‌های عروسی است و با آن مانند سیندرلا درمراسم عروسی میدرخشید.

لباس عروس Sheath

لباس عروس Sheath

لباس عروس Sheath

یکی از لباس های زیبای عروس است که در بالاتنه چسبان و در پایین تنه کمی گشاد تر میشود. جنس آن از تور و گیپور است. این لباس به پارچه کمتری نسبت به قبلی نیاز دارد و پوشیدن آن ساده تر است. حجم زیادی ندارد. ترکیب آن با انواع پارچه ها کرپ، تور و مانند اینها امکان پذیر است.

لباس عروس مدل پری

لباس عروس مدل پری

لباس عروس مدل پری

 

لباس عروس مدل پری به دلیل اینکه یکی از زیباترین لباس های عروس است، مدلی مشهور و پر طرفدار است. این مدل در بالاتنه سایزی متناسب با بدن دارد و در پایین متناسب با سایز پایین تنه شکل گرفته است. با پوشیدن این لباس عروس میتوانید توجه هر بیننده ای را به خود جلب کنید. انداختن یک شنل از جنس تور، میتواند شما را در رسیدن به ظاهری زیبا همراه با مد سال ۲۰۲۰ کمک کند.

برای دیدن مدل های بیشتر به بخش گالری لباس عروس مراجعه کنید.

 

منبع: Brides

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *