انتخاب سالن عقد

تشریفات فرداد بلاگ نظر خود را با ما در میان بگذارید

تمامی زوج‌ها دوست دارند که مراسم عقد و عروسی خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنند؛ زیرا این روز، روز بسیار مهمی برای آن‌ها می‌باشد. اما ممکن است زوج‌ها اطلاعات زیادی در این زمینه نداشته باشند و ندانند که باید چه نوع دفتر عقدی را انتخاب کنند تا از انتخاب خود راضی باشند و پول خود را جای درستی خرج کنند. به همین دلیل ما در این مطلب می‌خواهیم راجع به نکات انتخاب سالن عقد و دفتر عقد مناسب صحبت کنیم؛ پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

نکات انتخاب سالن عقد

 

نکات انتخاب سالن عقد و دفتر عقد مناسب

 

مراسم عقد به عنوان اولین مراسم رسمی بین زوج‌ها برگزار می‌شود؛ پس نحوه‌ی برگزاری آن بسیار مهم است و شما باید نکات مهمی را در این زمینه مد نظر قرار دهید. بسیاری از فامیل‌های عروس و داماد در این مراسم با یکدیگر آشنا می‌شوند و شما باید محیط مناسب و خوبی را در اختیار آن‌ها قرار دهید.
محیط دفتر عقد
یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در برگزاری مراسم عقد مد نظر قرار دهید، محیط دفتر عقد می‌باشد. اگر می‌خواهید مراسم باشکوه و زیبایی داشته باشید، باید محیط و دکوراسیون دفتر عقد شما به خوبی طراحی شده باشد. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سالن عقد، جایگاه عروس و داماد می‌باشد؛ پس باید از صندلی‌های زیبا و درخوری برای جایگاه عروس و داماد استفاده شود. بعد از صندلی عروس و داماد، باید به چیدمان و گل کاری‌های این صندلی‌ها نیز توجه داشته باشید تا در زیباترین حالت ممکن باشند.
ورودی مهمانان نیز از مهم‌ترین قسمت‌هایی است که باید در دکوراسیون سالن عقد خود به آن توجه داشته باشید تا مهمانان به محض ورود، حس خوبی از مراسم شما بگیرند. صندلی مهمانان نیز قسمت مهمی از دکوراسیون است و سالن انتخابی شما باید دارای صندلی‌های راحت و زیبا باشد. از آن گذشته نمای خود سالن و اتاقی که در آن مراسم خود را برگزار می‌کنید بسیار مهم می‌باشد. سالن و یا مکانی را انتخاب کنید که از لحاظ بتواند زیبایی و جلوه‌ی خوبی را برای مراسم عقد شما ایجاد کند.

نکات انتخاب سالن عقد

سفره عقد

سفره عقد نیز از مهم‌ترین قسمت‌های سفره عقد است که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در جلوه‌ی اتاق عقد شما داشته باشد. در واقع در اتاق عقد توجه تمامی افراد به سفره عقد جلب می‌شود. عروس و داماد می‌توانند سفره عقد را دقیقا متناسب با سلیقه‌ی خود انتخاب کنند و اگر هیچ اطلاعات و نظری در این موضوع نداشته باشند، می‌توانند از تشریفات فرداد کمک بگیرند. سفره‌ی عقد باید دارای تجهیزات خاصی باشد و در آن از وسیله‌های خاصی استفاده شود. به همین دلیل این کار باید توسط کسانی که در این زمینه مهارت دارند انجام شود.
سفره عقدهای بسیاری وجود دارند که هر یک رنگ‌های متفاوتی دارند و برای سفره‌ی عقد از رنگ‌های روشن و شاد استفاده می‌شود. شکل و رنگ ظروف و وسایلی که در سفره‌ی عقد استفاده می‌شود، باید متناسب با دکوراسیون سالن عقد باشد و به بیانی دیگر با یکدیگر ست باشند. همان‌طور که گفتیم، در سفره‌ی عقد از لوازم خاصی استفاده می‌شود. بعضی از خانواده‌ها روی لوازم و مواد غذایی که در سفره عقد وجود دارد حساس هستند و سعی بعضی از آن‌ها اعتقاداتی در این زمینه دارند که باید متناسب با سلیقه و نظر خانواده‌ی عروس و داماد این سفره چیده شود.

نکات انتخاب سالن عقد

گنجایش سالن عقد

قبل از هماهنگی سالن عقد و رزرو کردن آن، ابتدا باید از تعداد مهمانان عروس و داماد مطمئن شد. عروس و داماد هر دو باید تعداد مهمانان خود را مشخص کنند و با یکدیگر در میان بگذارند تا بتوانند سالنی را برای مراسم عقد هماهنگ کنند که گنجایش کافی برای مهمانان آن‌ها داشته باشد. توجه داشته باشید که شما باید سالنی را انتخاب کنید که نسبت به تعداد مهمانان شما، کمی گنجایش بیشتری داشته باشد. اگر قرار باشد در این مراسم رقص چاقو و غیره داشته باشید، باید فضای شما به حد کافی بزرگ باشد تا مهمانان در آن احساس ناراحتی نداشته باشند. اگر برای مراسم عقد به جز انجام کارهای رسمی می‌خواهید مراسم جشن نیز برگزار کنید، بهتر است یک باغ را برای این مراسم انتخاب کنید تا گنجایش و ظرفیت کافی داشته باشد.

نکات انتخاب سالن عقد
عاقد

در کشور ایران خطبه‌ی عقد را فردی به نام عاقد می‌خواند. در رسم و رسومات مردم ایران، عاقد باید شخصی بزرگ و با ایمان باشد تا بتواند تشعشع و حس خوبی در زندگی زوج جاری کند. به همین دلیل در انتخاب عاقد نیز باید دقت کنید و شخصی را انتخاب کنید که کلام زیبایی داشته باشد و خطبه عقد را به زیباترین حالت ممکن بخواند تا در ذهن تمامی افراد بماند.

مدیریت اصولی

شما باید سالن و باغی را برای مراسم عقد خود رزرو کنید که دارای مدیریت خوبی باشد. باید تمام مدت مراسم مدیریت کنترل روی مراسم شما داشته باشد و شرایط خوبی را برای شما فراهم کند. شما باید از قبل با مدیریت هماهنگ کنید که می‌خواهید مراسم خود را چگونه برگزار کنید. برای مثال شاید شما بخواهید از لوازمی در سفره‌ی عقد خود استفاده کنید که مدیریت با آن‌ها مخالف باشد؛ بنابراین هماهنگی‌ها را از قبل با مدیریت انجام دهید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.
مدیریت باید آرامش را برای شما و مهمانانتان فراهم کند و مراسم شما را جوری برگزار کند که از تمامی لحظات مراسم خود لذت ببرید. رفتار مدیریت با شما باید کاملا محترمانه و درست باشد و شما هم باید باید رفتار درستی با آن‌ها داشته باشید تا مراسم خوب، با آرامش و شادی داشته باشید.

 

قیمت خدمات مراسم عقد

قیمت سالن، باغ و یا خدمات مراسم عقد هر تشریفاتی با یکدیگر تفاوت دارند؛ به همین دلیل شما در ابتدا باید بودجه‌ی خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن سالن عقد و نوع خدمات این مراسم را انتخاب کنید. عوامل بسیار زیادی در قیمت خدمات مراسم عقد تاثیرگذار هستند؛ برای مثال لوکیشن انتخابی شما، دیزاین سفره عقد، نوع لوازمی که در سفره عقد به کار رفته است، مساحت و فضای سالن و یا باغ، تعداد پرسنل و غیره تعیین کننده قیمت مراسم عقد شما هستند.
در بسیاری از باغ‌ها و یا سالن مراسم عقد، گروه موسیقی زنده وجود دارد که این مسئله می‌تواند قیمت را تا حد زیادی افزایش دهد؛ بنابراین تمامی مسائل را در نظر بگیرید تا مراسم عقد با آرامش و شادی داشته باشید. تشریفات فرداد بهترین قیمت را برای برگزاری مراسم عقد به شما پیشنهاد می‌دهد و شما می‌توانید با خیال راحت این تشریفات را انتخاب کنید تا مراسم باشکوهی داشته باشید و علاوه بر آن تا حد بسیار زیادی از هزینه‌های خود بکاهید.

امکانات باغ و یا سالن عقد

در بسیاری از باغ‌ها و سالن‌هایی که مراسم عقد برگزار می‌شود، آتلیه‌ی اختصاصی و یا آرایشگاه وجود دارد. در واقع شما و مهمانانتان می‌توانید عکس‌های خود را در سالن و یا باغ مراسم عقد بگیرید و برای این عکس‌ها لوکیشن‌های زیبایی طراحی شده‌اند. بسیاری از عروس خانم‌ها در آرایشگاه سالن عقد خود، میکاپ خود را انجام می‌دهند و از امکانات آن استفاده می‌کنند؛ بنابراین می‌توانید سالن عقدی را انتخاب کنید که دارای این امکانات باشد تا بتوانید در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

 

کلام آخر

در این مطلب راجع به نکات انتخاب سالن عقد و دفتر عقد مناسب صحبت کردیم و به شما گفتیم که برای برگزاری یک مراسم خوب، باشکوه و به یاد ماندنی، باید به چه نکاتی توجه کنید. برای برگزاری مراسم عقد و انتخاب سالن و یا باغ، می‌توانید از تشریفات فرداد کمک بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *