اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها

اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها ؛ مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید!

تشریفات فرداد بلاگ نظر خود را با ما در میان بگذارید

در فصل‌های بهار و تابستان بسیاری از افراد به فکر گرفتن مراسم‌های مختلف هستند و به همین دلیل بسیاری از عروسی‌ها و مهمانی‌ها در این فصول برگزار می‌شوند. دلیل انتخاب این فصول این است که افراد دوست دارند مراسم خود را در فضای باز برگزار کنند. برگزاری مراسم در فضای باز مزیت‌های بسیار زیادی دارد اما برای این کار باید به نکات مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید مراسم خیلی خوبی داشته باشید. در این مطلب می‌خواهیم راجع به نکات مهم اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها صحبت کنیم و شما را در این زمینه راهنمایی کنیم؛ پس تا انتهای مطلب با تشریفات فرداد همراه باشید.

 

 

 

اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها

 

نکات مهم اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها

ممکن است شما قصد برگزاری مراسم عروسی را داشته باشید و برای برگزاری این مراسم به یک فضای باز احتیاج دارید که برای این گونه جشن و مهمانی‌ها کاملا مناسب باشد. اگر در انتخاب فضای باز خود سردرگم هستید، به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا ما در این راهنما به شما می‌گوییم که باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

 

دسترسی مناسب و راحت

یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب باغ تالار و یا فضای باز برای مهمانی و مراسم‌های مختلف، دسترسی راحت و آسان آن می‌باشد. این فضا نباید خیلی دور باشد تا مهمانان شما در این مسیر اذیت نشوند و بتوانند به راحتی و سر ساعت به مهمانی و مراسم برسند؛ بنابراین فضایی را برای برگزاری مراسم انتخاب کنید که در دسترس تمامی مهمانان شما باشد. این مسئله خیلی مهم می‌باشد اما در بسیاری از موارد دیده می‌شود که صاحب مراسم به این موضوع توجهی نمی‌کند و باعث آزرده خاطر شدن مهمانان خود خواهد شد.

 

اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها

انتخاب تم مناسب برای اجاره‌ی فضای باز

معمولا فضای باز برای مهمانی دارای تم خاصی است؛ به این معنا که هر یک از این فضاها تم مخصوص خود را دارند. در واقع شما باید فضای باز برای مهمانی خود را به نحوی انتخاب کنید که مطابق سلیقه‌ی شما باشد. برای مثال هر کدام از این فضاهای باز رنگ خاصی را برای میز و صندلی‌ها، دیوارها، پارچه و پرده‌ها و غیره انتخاب می‌کنند که انتخاب آن‌ها کاملا بر اساس سلیقه است. تم می‌تواند رنگ و یا هر چیز دیگری مانند سبک دکور باشد. استفاده از یک تم یک‌پارچه می‌تواند یک هماهنگی و هارمونی زیبا در فضای باز ایجاد کند؛ بنابراین در هنگام اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها به این نکته توجه داشته باشید که این فضا از تم مورد علاقه‌ی شما پیروی کرده باشد.

اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها

 

فضای ورودی مهمان‌ها

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر فضای باز برای مهمانی، فضای ورودی آن می‌باشد. در واقع شما باید فضایی را انتخاب کنید که بهترین ورودی را برای مهمانان طراحی و اجرا کرده است. ورودی زیبا و منحصر به فرد می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در روحیه‌ی مهمانان شما بگذارد و آن‌ها را تحت تاثیر قرار ‌دهد. اگر تم خاصی را برای فضای خود در نظر گرفته اید، آن تم را حتما در قسمت ورودی به کار ببرید.

 

اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها

 

قسمت تعویض لباس

قسمت تعویض لباس قسمت بسیار مهمی می‌باشد و باید امکانات مخصوص این قسمت را فراهم کنید. برای مثال اتاق تعویض لباس و یا پرو، احتیاج با آینه قدی دارد تا مهمانان بتوانند در هنگام تعویض لباس خود را در آینه ببینند و لباس خود را مرتب کنند. علاوه بر آن این قسمت باید نور کافی برای تعویض لباس داشته باشد. اتاق تعویض لباس نیاز به تهویه دارد تا اگر تعداد مهمانان در این قسمت زیاد شد، مشکل و دردسری برای مهمانان به وجود نیاید.

 

 

انتخاب میز و صندلی مناسب

میز و صندلی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضای باز برای مهمانی داشته باشد و به همین دلیل باید به درستی انتخاب شوند. میز و صندلی را متناسب با تم انتخاب کنید و بهتر است که رنگ میز و صندلی فضای باز از رنگ‌ها شاد و روشن باشد. معمولا در بسیاری از فضاهای باز لوکس و زیبا، از میز و صندلی‌های ساده‌ای استفاده می‌شود که معمولا در آن‌ها از هیچ طرح عجیب و غریبی استفاده نشده است؛ زیرا این نوع میز و صندلی‌های همیشه زیبا به نظر می‌رسند و هیچ وقت از مد نمی‌افتند. معمولا میز و صندلی‌هایی که در طیف رنگی سفید و کرم هستند بسیار زیباتر هستند و می‌توان از آن برای مراسم‌های مختلف استفاده کرد.

لوازم مورد نیاز فضای باز مهمانی

برای برگزاری مراسم در فضای باز نیز مانند تمامی مکان‌های دیگر، نیاز به وسایلی دارید که با آن‌ها بتوانید از مهمانان خود پذیرایی کنید. معمولا در مراسم‌های عروسی و دیگر مراسم‌های بزرگ، از ظروف زیبا و خوش رنگی استفاده می‌شود که اتفاقا این ظرف‌ها نیز باید متناسب با تم مهمانی انتخاب شوند. البته بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند ظروف خود را یک بار مصرف انتخاب کنند که راحت‌تر باشند و نگران شکستگی ظروف نشوند. اما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای مراسم عروسی به هیچ عنوان از ظرف یک بار مصرف استفاده نکنید.

استفاده از لوازم تزئینی

برای تزئین فضای باز برای مهمانی حتما به وسایلی احتیاج دارید که مخصوص این کار باشد. تزئینات مهم‌ترین قسمت فضای باز هستند و باید تزئینات با طراحی‌های درست و اصولی انجام شوند و برای طراحی آن‌ها از طراحان حرفه‌ای کمک گرفت. لوازم تزئینی باید رنگ‌های روشن و زیبایی داشته باشند تا فضا را درخور مهمانی شما کنند. قسمت عمده‌ای از زیبایی هر فضای بازی را تزئینات آن تشکیل می‌دهند که بدون آن‌ها این فضاها جلوه‌ی خاصی ندارند. در واقع بسیاری از مهمانان در صدد گرفتن عکس در این فضاها می‌باشند و اگر به درستی تزئین نشود، هیچ عکس زیبایی نمی‌توان در مراسم گرفت.

 

 

اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها

 

به کار بردن گل و گیاه در فضای باز برای مهمانی

تقریبا تمامی فضاهای بازی که برای مهمانی طراحی شده اند، دارای گل‌ها و گیاهان بسیاری هستند که جلوه‌ی بسیار زیبایی به این نوع مهمانی‌ها داده است. به طور کلی گل و گیاه نشان خوشی، سرزندگی، زیبایی و زندگی دوباره هستند و می‌توانند تاثیر بسیار خوبی در حس و حال افراد بگذارند. از گل و گیاه در تمامی قسمت‌های فضای باز استفاده می‌شود و اصلی‌ترین عنصر تزئین در تزئینات مهمانی‌هایی که در فضای باز هستند می‌باشد. رنگ و شکل گل و گیاه باید متناسب با سبک تم و دکور مهمانی شما باشد که این کار را می‌توان به طراحان با مهارت در این زمینه سپرد. گل و گیاه به کار رفته در مراسم باید کاملا سالم باشند و به هیچ عنوان نباید از گل‌های پژمرده استفاده کرد. در هنگام اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها به این نکته توجه داشته باشید که فضای مناسبی برای گل و گیاه در نظر گرفته شده باشد.

 

فضای سرگرمی برای مهمانان

در فضای باز مهمانی باید قسمت و یا قسمت‌هایی برای سرگرمی مهمانان در نظر گرفته شود. به همین منظور در بسیاری از موارد، فضاهایی طراحی می‌شوند که افراد می‌توانند در این مکان‌ها استراحت کنند و سرگرم نیز شوند. برای مثال بسیاری از این فضاها دارای قسمتی هستند که شبیه به سفره خانه می‌باشد و از مهمانان به صورت رایگان پذیرایی می‌شود. بعضی از آن‌ها در یک فضای مجزا قسمت‌هایی دارند که در آن‌ها موسیقی زنده با استفاده از سازهای کلاسیک مانند ویلن اجرا می‌شود.

اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها

کلام آخر

این مطلب راجع به نکات مهم اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها صحبت کردیم و به شما گفتیم برای اجاره این فضاها باید به چه نکاتی توجه کنید. نکات گفته شده در بالا از مهم‌ترین نکات و در واقع ملزوماتی هستند که باید برای مهمانی‌هایی که در فضای باز برگزار می‌شود، اجرا شوند؛ بنابراین تمامی نکات را با دقت بخوانید و به خاطر بسپارید تا در اجاره فضای باز برای مهمانی‌ها دچار اشتباه نشوید. تشریفات فرداد تمامی این نکات را در نظر گفته و سعی کرده از بهترین امکانات برای فضای باز خود استفاده کند. ما در تمام مسیر برگزاری یک مهمانی و یا جشن فوق‌العاده در فضای باز کنار شما هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *